Історія школи
Історія Борівського храму наук починається з 1784 року, коли було відкрито церковноприходську школу. У 1880 році відкрили платну школу грамоти для дітей службовців. А у 1883 році - міністерську однокласну школу. На початку XX століття у Борівці вже функціонували 2 чотирикласні початкові школи. А на кінець 20-х років відкрили 3 школи: семирічну нормальну, семирічну зразкову, чотирикласну єврейську. А в 1937 році відбувся перший випуск середньої школи.
Серед керівників школи вагоме місце посіли:
Козловський Григорій Сергійович, 1913 року народження. Закінчив Вінницький педагогічний інститут, математичний відділ. Як керівник – наполегливий, розсудливий, користувався повагою серед односельчан. При будинку культури організував університет, там була споритвна та художня секція, керував сільським хором. Сильний математик, під його керівництвом учні займали призові місця на олімпіадах в районі і області.
Григорошина Дмитро Федотович, 1923 року народження. У 1956 році закінчив Вінницький педагогічний інститут, працював вчителем російської мови, а згодом був призначений директором Борівської середньої школи, в якій пропрацював 25 років. Брав участь у будівництві нового приміщення Борівської середньої школи.
Шалінський Анатолій Гаврилович, 1950 року народження. У 1976 році закінчив Вінницький педагогічний інститут за спеціальністю учитель історії. З 1979 року по 1990 рік працював директором Борівської середньої школи. У 1980 році завершилось будівництво нового приміщення школи. Під керівництвом Шалінського Анатолія Гавриловича Борівська школа ввійшла до найкращих шкіл району. Педагогічний колектив став школою передового досвіду.
На базі школи проводились обласні та районні семінари. Багато вчителів за високі показники були відзначені державними нагородами. Трьом учителям було присвоєно звання «Учитель-методист», шестеро нагороджені почесним знаком «Відмінник народної освіти», учителька Романчук Н. М. нагороджена медаллю «За доблестный труд». Шалінський А. Г. – відмінник народної освіти, делегат V Всеукраїнського з'їзду працівників освіти. Його учні неодноразово перемагали в районних і обласних олімпіадах з історії.
Кордонець Катерина Юхимівна, 1947 року народження. В 1972 році закінчила Київський державний університет за спеціальністю романо-германські мови та література. У 1990 році була призначена директором Борівської середньої школи, де пропрацювала до 2007 року. Неординарним ставленням до своїх обов'язків завоювала щиру любов школярів, шану і повагу батьків та вчителів. Визначальною рисою її професійної майстерності є вміння помітити талант дитини і розвинути його. Її учні – постійні переможці районних, призери обласних і учасники Всеукраїнських олімпіад з німецької мови. У 1984 році за результатами атестації їй було присвоєно звання «Учитель-методист».
Педагогічний досвід вивчався районним та обласними відділами освіти, а відкриті уроки німецької мови стали справжньою школою професійної майстерності. Катерина Юхимівна була делегатом ІІ Всеукраїнського з’їзду працівників освіти. У 2002 році Указом Президента України присвоєно почесне звання «Заслужений вчитель України». У 2003 році Катерина Юхимівна стає Людиною Року в номінації «працівник освіти». Під керівництвом Кордонець К.Ю. Борівська ЗОШ І-ІІІ ступенів ввійшла до 15 кращих шкіл області, є учасником міжнародного проекту «Tacis» з громадянського виховання.
Крамар Вікторія Василівна – директор Борівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з 2007-2023 р. Закінчила у 1997 році Київський Державний Лінгвістичний університет за спеціальністю німецька мова та література. Учитель вищої категорії.
Її учні та випускники – постійні переможці та призери обласних олімпіад з німецької мови, слухачі, дійсні члени Вінницького відділення МАН та призери обласного конкурсу-захисту науково-дослідних робіт МАН. За успішну педагогічну діяльність занесена до «Книги трудової слави».
Місія школи:
- забезпечити успішний розвиток особистості, що має міцні різнобічні знання, необхідні для її інтеграції у навколишньому світі і успішній реалізації життєвих планів.
Завдання школи:
-
Формувати людину із сучасним типом культури, мислення, діяльності; соціально адаптованої до мінливої дійсності.
-
Виробити вміння, навички до самонавчання.
-
Забезпечити практичну зорієнтованість знань.
-
Забезпечити засвоєння знань, як бази поведінки в житті кожної людини.
Духовий оркестр Борівка
Педагоги Борівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Учительський хор Борівка